Šogad, desmitajā darbības gadā festivāls kļuvis par pazīstamu Rīgas zīmolu, aicinot mūs domāt radoši un novērtēt vidi, kurā dzīvojam, paskatīties uz to no cita skatupunkta. Īpaši festivālam oriģinālus darbus rada gan profesionāli mākslinieki, gan Latvijas Mākslas akadēmijas studenti, gan radošā sabiedrība un uzņēmēji.
Šajā festivālā process un rezultāts ir vienlīdz nozīmīgi! Festivāls paplašinājis savas robežas, un vairāki "Ziemassvētku egļu ceļa" vides objekti bija skatāmi kaimiņvalstu Lietuvas un Igaunijas galvaspilsētās. Interesi par festivālu ir izrādījuši Vācijas, Krievijas, Japānas, Itālijas u.c. mediji, atzīstot, ka tas ir oriģināls, viens no savdabīgākajiem tūristu apskates vērtiem pasākumiem gan Rīgā, gan Eiropā.
Atgādinot leģendu par pirmo rotāto Ziemassvētku eglīti Rīgā, 2017. gadā Rātslaukumā atklāja vides mākslas objektu “Egle”, kura tapusi ar “Rietumu bankas labdarības fonda” atbalstu un to veidojuši dizaineris Visvaldis Asaris un tēlnieks Kārlis Alainis. Latvijas Nacionālajā bibliotēkas veidotās Nacionālajā enciklopēdijas, kuras stratēģiskās pārraudzības funkcijas veic NE padome kultūras ministres vadībā, un kurā darbojas lielāko augstskolu, muzeju un citu kultūras iestāžu vadītāji, elektroniskās vides atklāšanas pasākumā 18.12.2018. enciklopēdijas pirmajā web lapā bija saite uz šķirkli par Ziemassvētku egli ar informāciju par festivālu “Ziemassvētku egļu ceļš” un vides objektu fotogrāfijas. 2019. gada sākumā, atsaucoties uzaicinājumam, festivāls sevi prezentēja ar vides objektu lielformāta fotogrāfiju izstādi Eiropas Parlamentā, Briselē.
2019. gada festivāla ekspozīcija tiks veidota kā jauno vides objektu kopums Kronvalda parkā un tā apkaimē.
Vairāk par festivālu www.eglufestivals.lv