nebleno ar uguntinuMāksliniece Daina lapiņa dzimusi 1943.gadā Baldonē. Beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu. Latvijas Mākslinieku savienības biedre kopš 1976.gada. Galvenokārt ilustrējusi bērnu grāmatas, darinājusi mākslinieciskas atklātnes, strādājusi grafikās reklāmas jomā, piedalījusies animācijas filmu veidošanā.

Viņas ilustrācijām raksturīgs spilgts dekoratīvs zīmējums, poētiska izsmalcinātība, dziļa psiholoģijas un humora izjūta.D.Lapiņa pievērsusies aktuālai tēmai- ugunij ir divas dabas - tā ir gan laba, gan ļauna, jo jebkura neuzmanīga rīcība ar uguni var novest pie traģiskām sekām, un iepazinusies ar ugunsgrēku cēloņiem un tā radītajām sekām, izvēlējās tēmu - bērnu rotaļas ar uguni un radīja zīmējumu ciklu "Neblēņo ar uguntiņu".

rimi marathons berniBērnu dienu atklās Ģimeņu skrējiens, kam dienas garumā sekos skrējieni īsajās trasītēs - "Mazie", 200 m un 400 m - un aktivitātes 11.novembra krastmalā.
Rimi Rīgas maratona nedēļas nogale tiks atklāta sestdien, 16.maijā, ar sporta svētkiem bērniem un Ģimeņu skrējiena trasi – simboliskiem 4,2 km ar startu un finišu 11.novembra krastmalā. Sestdienas rītā trase vedīs pāri Vanšu tiltam, gar Brīvības pieminekli, uz finiša taisni dodoties cauri Vecrīgai.
Ģimeņu skrējiens ir bez vecuma ierobežojuma, bet pārējās Bērnu dienas aktivitātēs aicināti piedalīties bērni līdz 12 gadu vecumam kopā ar ģimeni, radiem un draugiem.
11. Novembra krastmala / 10:00 - 15:00 /10.10.2020

LNMM afisaIzstāde bērniem. Rotaļlietu attēlojums mākslā

2020. gada 5. septembris – 1. novembris
Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka / 4. stāva izstāžu zāles
Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

No 2020. gada 5. septembra līdz 1. novembrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas 4. stāva izstāžu zālēs (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) norisināsies izstāde bērniem “Rotaļāsimies?”, veltīta rotaļlietu attēlojumam mākslā.

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) piedāvā ģimenēm otro mākslas projektu īpaši bērnu auditorijai, turpinot 2018. gadā aizsākto iniciatīvu – izstādi “Kurš kuram draugs?”. Šoreiz projekta autori saturiski pievēršas rotaļāšanās tēmai un tās atspoguļojumam Latvijas profesionālajā mākslā, aicinot uz sarunu par rotaļāšanās būtību un attīstību digitālajā laikmetā, kā arī rosinot domāt par tādām vērtībām kā draudzība, rūpes un atbildība. Tā būs saistoša un daudzpusīga izstāde, ko pavadīs izglītības pasākumi, kuru mērķis ir mazināt sociālās, intelektuālās un fiziskās barjeras muzeja apmeklējuma laikā.

aktuali 200920

Līdz 30. novembrim Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) 7. stāvā būs skatāma Ziemeļvalstu literatūrai veltīta bērnu grāmatu izstāde "Grāmatu plūdi: Ziemeļi satiek Baltiju bērnu grāmatās". Būt kopā gan ar iemīļotiem, gan vēl neiepazītiem Ziemeļvalstu literatūras varoņiem bērni un pieaugušie varēs ne tikai lasot, bet arī piedaloties dažādās aktivitātēs, izstaigājot labirintus. Ieeja bez maksas.

Izstādē būs apskatāmas Ziemeļvalstu grāmatas – gan tulkotas latviešu valodā, gan oriģinālvalodās, tai skaitā Ziemeļvalstu literatūras balvas iepriekšējo gadu nominanti. Līdzās jau zināmiem tēliem – Pepijai Garzeķei, Muminu ģimenei, plīša lācēnam Tobiasam un Lotei no Izmeklētāju ciema – būs iespēja iepazīt mūsdienu literatūras pārsteidzošos varoņus.

putnu opera 13. septembris / Svētdiena / LNO

Mazais skatītājs ienāk Operā pa galvenajām durvīm, atver skatītāju zāles durvis, iekārtojas samta krēslos. Rāmi dziest gaismas, līdz kroņluktura spīdēšana atgādina zvaigžņotas debesis. Diriģents paceļ zizli, un sākas izrāde. Par labdabīgo doktoru Dūlitlu, apķērīgajiem dzīvnieciņiem, kuri prot iemīlēties, mīlēt, just līdzi, steigties palīgā un iestudēt operu pat tad, ja pretī stājas ļaunais Dorntona kungs!

bērnuinfo.lv

Derīga informācija vecākiem un bērniem

info@bernuinfo.lv