nebleno ar uguntinuMāksliniece Daina lapiņa dzimusi 1943.gadā Baldonē. Beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu. Latvijas Mākslinieku savienības biedre kopš 1976.gada. Galvenokārt ilustrējusi bērnu grāmatas, darinājusi mākslinieciskas atklātnes, strādājusi grafikās reklāmas jomā, piedalījusies animācijas filmu veidošanā.

Viņas ilustrācijām raksturīgs spilgts dekoratīvs zīmējums, poētiska izsmalcinātība, dziļa psiholoģijas un humora izjūta.D.Lapiņa pievērsusies aktuālai tēmai- ugunij ir divas dabas - tā ir gan laba, gan ļauna, jo jebkura neuzmanīga rīcība ar uguni var novest pie traģiskām sekām, un iepazinusies ar ugunsgrēku cēloņiem un tā radītajām sekām, izvēlējās tēmu - bērnu rotaļas ar uguni un radīja zīmējumu ciklu "Neblēņo ar uguntiņu".

1986.gadā izdevniecībā Liesma iznāca tāda paša nosaukuma grāmatiņa ar dzejnieka P.Jurciņa dzejas rindām. Lai gan zīmējumu sērija radīta vairāk nekā pirms trīsdesmit gadiem, tā savu aktualitāti nav zaudējusi arī šodien. Izstāde paredzēta pirmskolas un jaunāko skolas vecuma bērniem.

Latvijas Ugunsdzēsības muzejs, Hanzas iela 5, Rīga, LV-1045
NO: 14.05.2020
LĪDZ: 31.12.2021

informācijas avots: kaskurkad.lv

bērnuinfo.lv

Derīga informācija vecākiem un bērniem

info@bernuinfo.lv