Jampadracis Truša migā16.aprīlī no plkst. 11.00 līdz 15.00 Liepājas Latviešu biedrības namā norisināsies Lieldienu pasākums visai ģimenei “Jampadracis Truša migā”.16.aprīlī no plkst. 11.00 līdz 15.00 Liepājas Latviešu biedrības namā norisināsies Lieldienu pasākums visai ģimenei “Jampadracis Truša migā”.
Pasākuma laikā Lielajā zālē ikviens interesents varēs aplūkot 26 šķirņu trušu izstādi, ko nodrošinās biedrība “Latvijas Šķirnes trušu audzētāju asociācija”. Savukārt Biedrības nama foajē un galerijā darboties aicinās mākslas pasāžas “RADI” kreatīvā grupa.

“Knīpas un Knauķi” ieskandina LieldienasRīgas Latviešu biedrības bērnu vokālās studijas “Knīpas un Knauķi” dziedātāji aicina uz Lieldienu koncertu “Kā zvēri Daugavu raka” 2022. gada 13. aprīlī plkst. 17.00 un 19.00 Rīgas Latviešu biedrības Lielajā zālē.Rīgas Latviešu biedrības bērnu vokālās studijas “Knīpas un Knauķi” dziedātāji aicina uz Lieldienu koncertu “Kā zvēri Daugavu raka” 2022. gada 13. aprīlī plkst. 17.00 un 19.00 Rīgas Latviešu biedrības Lielajā zālē.
Plkst. 17.00 koncertā uzstāsies vokālās studijas dalībnieku grupas Cālīši, Zvirbulīši, Cielaviņas, Zīlītes un Žubītes, bet plkst. 19.00 klausītājus priecēs Mazputniņi, Irbītes, Vālodzītes, Ķīvītes un Balodīši.
nebleno ar uguntinuMāksliniece Daina lapiņa dzimusi 1943.gadā Baldonē. Beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu. Latvijas Mākslinieku savienības biedre kopš 1976.gada. Galvenokārt ilustrējusi bērnu grāmatas, darinājusi mākslinieciskas atklātnes, strādājusi grafikās reklāmas jomā, piedalījusies animācijas filmu veidošanā.

Viņas ilustrācijām raksturīgs spilgts dekoratīvs zīmējums, poētiska izsmalcinātība, dziļa psiholoģijas un humora izjūta.D.Lapiņa pievērsusies aktuālai tēmai- ugunij ir divas dabas - tā ir gan laba, gan ļauna, jo jebkura neuzmanīga rīcība ar uguni var novest pie traģiskām sekām, un iepazinusies ar ugunsgrēku cēloņiem un tā radītajām sekām, izvēlējās tēmu - bērnu rotaļas ar uguni un radīja zīmējumu ciklu "Neblēņo ar uguntiņu".

rimi marathons berniBērnu dienu atklās Ģimeņu skrējiens, kam dienas garumā sekos skrējieni īsajās trasītēs - "Mazie", 200 m un 400 m - un aktivitātes 11.novembra krastmalā.
Rimi Rīgas maratona nedēļas nogale tiks atklāta sestdien, 16.maijā, ar sporta svētkiem bērniem un Ģimeņu skrējiena trasi – simboliskiem 4,2 km ar startu un finišu 11.novembra krastmalā. Sestdienas rītā trase vedīs pāri Vanšu tiltam, gar Brīvības pieminekli, uz finiša taisni dodoties cauri Vecrīgai.
Ģimeņu skrējiens ir bez vecuma ierobežojuma, bet pārējās Bērnu dienas aktivitātēs aicināti piedalīties bērni līdz 12 gadu vecumam kopā ar ģimeni, radiem un draugiem.
11. Novembra krastmala / 10:00 - 15:00 /10.10.2020

aktuali 200920

Līdz 30. novembrim Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) 7. stāvā būs skatāma Ziemeļvalstu literatūrai veltīta bērnu grāmatu izstāde "Grāmatu plūdi: Ziemeļi satiek Baltiju bērnu grāmatās". Būt kopā gan ar iemīļotiem, gan vēl neiepazītiem Ziemeļvalstu literatūras varoņiem bērni un pieaugušie varēs ne tikai lasot, bet arī piedaloties dažādās aktivitātēs, izstaigājot labirintus. Ieeja bez maksas.

Izstādē būs apskatāmas Ziemeļvalstu grāmatas – gan tulkotas latviešu valodā, gan oriģinālvalodās, tai skaitā Ziemeļvalstu literatūras balvas iepriekšējo gadu nominanti. Līdzās jau zināmiem tēliem – Pepijai Garzeķei, Muminu ģimenei, plīša lācēnam Tobiasam un Lotei no Izmeklētāju ciema – būs iespēja iepazīt mūsdienu literatūras pārsteidzošos varoņus.

LNMM afisaIzstāde bērniem. Rotaļlietu attēlojums mākslā

2020. gada 5. septembris – 1. novembris
Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka / 4. stāva izstāžu zāles
Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

No 2020. gada 5. septembra līdz 1. novembrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas 4. stāva izstāžu zālēs (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) norisināsies izstāde bērniem “Rotaļāsimies?”, veltīta rotaļlietu attēlojumam mākslā.

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) piedāvā ģimenēm otro mākslas projektu īpaši bērnu auditorijai, turpinot 2018. gadā aizsākto iniciatīvu – izstādi “Kurš kuram draugs?”. Šoreiz projekta autori saturiski pievēršas rotaļāšanās tēmai un tās atspoguļojumam Latvijas profesionālajā mākslā, aicinot uz sarunu par rotaļāšanās būtību un attīstību digitālajā laikmetā, kā arī rosinot domāt par tādām vērtībām kā draudzība, rūpes un atbildība. Tā būs saistoša un daudzpusīga izstāde, ko pavadīs izglītības pasākumi, kuru mērķis ir mazināt sociālās, intelektuālās un fiziskās barjeras muzeja apmeklējuma laikā.

putnu opera 13. septembris / Svētdiena / LNO

Mazais skatītājs ienāk Operā pa galvenajām durvīm, atver skatītāju zāles durvis, iekārtojas samta krēslos. Rāmi dziest gaismas, līdz kroņluktura spīdēšana atgādina zvaigžņotas debesis. Diriģents paceļ zizli, un sākas izrāde. Par labdabīgo doktoru Dūlitlu, apķērīgajiem dzīvnieciņiem, kuri prot iemīlēties, mīlēt, just līdzi, steigties palīgā un iestudēt operu pat tad, ja pretī stājas ļaunais Dorntona kungs!

lielais notikums septinjudzu mezaMīļās mammas un tēti, īpašā vietā - meža ielokā pie ezera, Lācītis Pūks ar nepacietību gaida tikšanos ar Jūsu bērniņiem. 11. jūlijā pulksten 14;00 pie Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Ezera vārtiem Jūs gaidīs lācīša palīgs un parādīs ceļu uz pārsteiguma taku, kur sekojot norādēm, drīz vien satiksiet Pūku.
Vārtus uz pārsteigumu un piedzīvojumu taku vērsim pulksten 14:00, kad Septiņjūdžu mežā pēc pusdienas miedziņa sāks rosīties Lācītis Pūks un viņa draugi.

slidotavaAicinām izbaudīt ziemas priekus pašā pilsētas centrā (Krišjāņa Valdemāra 5). 
Darba dienās slidotava strādā no plkst. 11.00 līdz 22.00, brīvdienās no plkst. 9.00 līdz 22.00.

Ledus laukums - BEZ MAKSAS. Tiem, kam nav sava inventāra, to iespējams nomāt pie slidotavas esošajā nomas punktā. Nomas cenas:
 - slidas pieagušajiem 2,50 EUR / 1 st.
 - slidas bērniem 1,50 EUR / 1 st.
 - palīgslidošanas inventārs 2,00 EUR / 1 st.

karlsonsAizraujošs mūzikls, dzīvesprieka pilns, asprātīgs Astrīdas Lingrēnes stāsts ar Ārnes Oita mūziku par pieaugušo un krāsaino bērnības fantāziju pasauli. Muzikāla izrāde tiem, kuri nav aizmirsuši bērnības sapņus, visiem -- no astoņiem līdz astoņdesmit gadiem!

Spēle un improvizācija ir šī muzikālā iestudējuma (mūzikla) būtība. Kurš kuru pārspēs, pārspēlēs? Vai maz iespējama bērnības un pieaugušo pasaules satikšanās? ... kaut vai spēlē, fantāzijās..., dzīves spēlē? - Noteikti, ja abas šīs pasaules vieno sapnis! Sapnis, kura aizsākums ir bērnībā.

Kas īstenībā ir Karlsons – Brālīša fantāzija vai reāla būtne? Tā vēl arvien ir mīkla... Bet Karlsons vienmēr ir ikviena bērna vislabākais draugs un rotaļu biedrs, jo allaž ir gatavs draiskulībām un brīvs no vecāku priekšrakstiem un aizspriedumiem. Līdzdarbojies bulciņu dzīrēs, spokojies, lido un palaidņojies kopā ar Karlsonu un Brālīti!

daugavasstadionsLai iepazītos ar projekta "Kultūras un sporta kvartāla izveide Grīziņkalna apkaimē" virzību un izmēģināt dažādas aktivitātes, kas notiek Daugavas stadiona ikdienā, aicinām Jūs uz atvērto durvju dienu pasākumu.

Tiekamies 1. februārī, no plkst. 10:00-15:00. Ieeja pasākumā ir bez maksas.
Programmā: fitnesa, sporta un deju nodarbības, lekcija par veselīgu dzīvesveidu, aktivitātes no Andžeja Grauda bungu skolas un Starptautiskās Inovāciju skolas, kā arī ekskursija pa stadionu. 

pifs4. februārī plkst. 19.00 kultūras pilī "Ziemeļblāzma" Rīgā norisināsies muzikāla teātra izrāde bērniem "Un atkal Pifs".
Labsirdīgais stāsts par draudzību, kas vienmēr uzvar, un nemirstīgo atklāsmi - nedari otram to, ko pats sev negribētu. Stāsta laikā jūs sastapsiet jauko sunīti Pifu, nebēdnīgo kaķi Herkulesu, krustmāti Agati, krustētiņu Tontonu, Dudū un citus varoņus. Izrāde būs īpaši atraktīva, jo tajā tiks aicināti iesaistīties arī skatītāji. Izrāde ir klasika - tētiem un mammām atsauks mīļas atmiņas, jo uz skatuves varēs redzēt iemīļotos Latvijas Jaunatnes teātra aktierus – Jāni Kirmušku, Pēteri Šogolovu, Lailu Kirmušku, Edgaru Liporu, Vitu Baļčunaiti un Sandi Begholdu. Skanēs visiem pazīstamās un iemīļotās dziesmas ar Ivara Vīgnera mūziku un Jāņa Petera dzeju, savukārt izrādes libretu ir veidojis Ivars Lūsis.

lnmmMākslas darbi muzejā nodarbību laikā kļūst par izpētes objektu un tēmu zīmēšanas uzdevumiem. Skatoties, domājot, zīmējot – iespējams vairāk uzzināt par mākslas tapšanas procesu, mākslas veidiem, autoru personībām un vēsturi. Programma bērniem palīdz nostiprināt manuālās prasmes, novērošanas spējas un komunikāciju grupā. Radošais darbs vienmēr izdodas, jo galvenais ir process un prieks, kas rodas zīmējot!

klasiskamuzikaKlausāmies klasisko mūziku kopā ar bērniem un draugiem, kas neļaus garlaikoties nevienam! Koncerts 18. janvārī plkt. 18:00 ir klasiskās mūzikas zelta fonds čellistes Irinas Viļegžaņinas, krievijas flautistes Jeļenas Ivanovas-Ļetjaginas un ērģelnieces Jeļenas Privalovas izpildījumā. Populārie skaņdarbi profesionālajā izpildījumā ir lielisks iemesls doties uz koncertu kopā ar draugiem vai ģimeni. Pieaugušie atsvaidzinās iespaidus un novērtēs uzstāšanās prasmes, bērni iemācīsies uztvert ar dzirdi un sapratīs, ka klasiskā mūzika nav garlaicīga! Klausītājus gaida Čaikovska "Saldumu feja" no baleta "Riekstkodis", rūķi no Grīga “Kalnu karaļa alā” un citi pazīstami vai aizmirsti personāži un attēli, kas ir iemiesoti mūzikā.

Pēc koncerta ikviens jutīsies kā klasikas pazinējs, jo šie muzikālie skaņdarbi ir burtiski visur apkārt: skan filmās, iedvesmo mūsdienu izpildītājus, rotā pasākumus, ir ievīti pilsētas ielu dūcienā un kalpo kā fons svarīgiem notikumiem. Koncerta programmā ir iekļauti Čaikovska, Baha, Bramsa, Sensānsa un citu komponistu skaņdarbi.

veloizstadeJauna ģimenes izstāde tirdzniecības centra Rīga Plaza otrajā stāvā!

Rīgā tiek atklāta unikālu divriteņu izstāde, kolekcijas eksponāti nākuši no visas pasaules. Ekspozīcijas centrā ir 30 oriģināli amatnieku velosipēdi, kas ražoti laika posmā no XIX gadsimta beigām līdz XX gadsimta pirmajai pusei.
Ikviens eksponāts ir gan pārvietošanās līdzeklis, gan arī darba kabinets uz riteņiem. Īpaši pielāgots skrodera divritenis ir mobilais ateljē, ārsta – „ātrā palīdzība”, bārddziņa - „frizētava”... Visi eksponāti ir darba kārtībā un vēl pirms kādiem 100-150 gadiem jestri braukāja pa Itālijas, Austrijas, Anglijas ceļiem. Divriteņu izstāde liecina par cilvēku uzņēmību un atjautību situācijās, kad amatnieki, neatraduši darbu mājās, devās pelnīt naudu gan uz kaimiņu ciemiem, gan arī tālām zemēm, lai pēc tam atgrieztos un pabarotu ģimeni.

porcmuzejsPorcelāna darbnīca ar krāsainām lejamām masām pieejama katru dienu no plkst. 11.00 līdz 18.00, izņemot pirmdienas un svētdienas.
Dalības maksa darbnīcā EUR 9.00.
Darbnīcu vadīs muzejpedagoģes Rasa Jansone un Astra Kaprāne.
IEPRIEKŠĒJA PIETEIKŠANĀS!

eglucelsŠogad, desmitajā darbības gadā festivāls kļuvis par pazīstamu Rīgas zīmolu, aicinot mūs domāt radoši un novērtēt vidi, kurā dzīvojam, paskatīties uz to no cita skatupunkta. Īpaši festivālam oriģinālus darbus rada gan profesionāli mākslinieki, gan Latvijas Mākslas akadēmijas studenti, gan radošā sabiedrība un uzņēmēji.

Šajā festivālā process un rezultāts ir vienlīdz nozīmīgi! Festivāls paplašinājis savas robežas, un vairāki "Ziemassvētku egļu ceļa" vides objekti bija skatāmi kaimiņvalstu Lietuvas un Igaunijas galvaspilsētās. Interesi par festivālu ir izrādījuši Vācijas, Krievijas, Japānas, Itālijas u.c. mediji, atzīstot, ka tas ir oriģināls, viens no savdabīgākajiem tūristu apskates vērtiem pasākumiem gan Rīgā, gan Eiropā.

ksunsBezmaksas kino seansi bērniem Ziemassvētkos kinoteātrī K.Suns – Rīgā, Elizabetes iela 83/85!
Vecākiem ar bērniem ieeja bez maksas un bez pieteikšanās.
Kolektīviem pieteikumiem rakstīt - Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

01.01. plkst. 14.00 
Karalienes korgijs / The Queen’s Corgi Režisors: Ben Stassen 
Beļģija, 92 min 
Animācijas filma, bez vecuma ierobežojuma visai ģimenei. Rekss, britu karalienes iemīļotākais korgijs, pazūd no Bakingemas pils un nonāk Londonas ielās raibā suņu klanu sabiedrībā, kurā valda nemitīgas domstarpības un kautiņi. Cenšoties atgriezties mājās pie savas saimnieces, Rekss mēro garu un piedzīvojumiem bagātu ceļu, kura laikā atrod mīlestību un iepazīst pats sevi.

naktiszooAizmirsti ikdienas steigu pilsētā un nāc izbaudīt Ziemas naktis Zoodārzā no 20. decembra līdz 26. janvārim!
Šogad jau 11 reizi gada tumšākajā laikā Zooloģiskais dārzs ietērpjas Ziemassvētku noskaņās un aicina izzināt, ko dzīvnieki iesāk vakara stundās!

Rīgas Zooloģiskā dārza kases no 20. decembra līdz 26. janvārim būs atvērtas līdz 19.00, iekštelpu ekspozīcijas līdz 20.00, bet dzīvniekus izgaismotajos āra voljēros varēs vērot līdz 21.00.

gaismasdarzsluLatvijas Universitātes Botāniskajā dārzā (Kandavas ielā 2, Rīgā) līdz 5. janvārim ir atvērts Ziemas Gaismas dārzs. Decembra tumšajās stundās Ziemas Gaismas dārzā gan zināmākie, gan pieredzējušie, gan jaunie gaismu mākslinieki no visas Latvijas veidos gaismas instalācijas, izgaismos dārza ainavas un radīs pasakainu ziemas vidi nebijušām vakara pastaigām visu vecumu apmeklētājiem. Mazākie Gaismas dārza apmeklētāji varēs spēlēties ar gaismas stariem, foto mirkļu mednieki varēs uzņemt unikālas bildes - gan miera, gan piedzīvojumu meklētājus Gaismas dārzā sagaidīs neparastas sajūtas.

Ziemas Gaismas dārza apmeklētāji Ziemas Gaismas dārza mājas lapā varēs nobalsot par labāko gaismas instalāciju un no katras Ziemas Gaismas dārza ieejas biļetes ieņēmumiem 10 procenti tiks novirzīti gaismu mākslinieka izvēlētajai labdarībai.

bērnuinfo.lv

Полезная информация взрослым и детям

bernuinfo@gmail.com